- AVALEHT - - FOORUM - - GALERII -



Teema on suletud 
Gauja sääreväristaja
Autor Sõnum
jawa555
Unregistered

 
Postitus: #1
Gauja sääreväristaja
lustasin oma projektiga juba aasta eest, kui ostsin ühe teise foorumi kaaslaselt mõne raha eest Gauja vraki. Sellel puudusid rattad, mootor, keskjooks ning ka porikad olid tõsiselt ussitanud:



Sai siis see koju toodud ja hakatud puhastama. Algselt kasutasin selleks kuumapuhurit, seejärel aga keemilist värvieemaldit.

Peale värvi eemaldamist sai asuda puuduvadi vidinaid otsima. Sain esimese ratta ja paagi. Ratas vajas põhjalikku lahtikiskumist, puhastamist ja värvimist spetsiaalse veljevärviga. Aga esmalt lappisin ringi esiratta kodarad:


Peagi tekkis segadus mootori valimisega, sest originaalset d5 mootorit ei olnud sellele saada. Samas oli mul olemas kapitaalremondi saanud d8m mootor, mida ma ei raatsinud ära anda. Otsustasin siis selle kasuks, kuna sihiks sai luua stiilne tänavasõidupill, millega saaks liigelda ka pealinnas. Päris autentse uunikumi loomist ei pidanudki esmajärgseks.
Viisin raami koos osadega pulbervärvi, samal päeva õhtul sain nad sealt ka kätte. Raam jäi ilus roheline, paak valge. Vahepeal otsisin võrrile originaalile ligilähedase velje ja värvisin selle veljevärviga hõbedaseks. Alustasin monteerimisega.
10-12-2010 04:10 PM
jawa555
Unregistered

 
Postitus: #2
RE: Gauja sääreväristaja
Olen oma projektiga pea-aegu lõpule jõudnud. Tuled ühendatud, sadul peal. Puudu on vaid esipiduri tross, helkurid, tagasivaatepeegel ja tööriistakott. Sadula katsin dermantiini asemel hoopis pärisnahaga. Üsna kena jäi.
Tegin ka ühe tõsisema proovisõidu, mis sisaldas Harku metsa viiekildist ringi.
Mõnes mõttes pean isegi pettuma, sest masinal on kulunud silindri tõttu ikka väga vähe jõudu ja üle 20 naljalt sõita ei kannata, sest kõrgematel pööretel tekib õudne vibratsioon.
Lisaks veel mootorimürast kõvem krigin, mida põhjustavad (täiesti uued!) laagrid.
Arvatavasti pean mootori jälle lahti võtma ja uuesti uurima, miks ta niimoodi vibreerib.
11-12-2010 12:44 PM
jawa555
Unregistered

 
Postitus: #3
Exclamation RE: Gauja sääreväristaja
mootor korras uus värv peal ja läheb müüki. vargad on ka mu kuuri sisse murdnud ja lõhkunud kõvasti. Aega on hetkel lootusetult vähe, kuid siiski olen veidikene leidnud aega tegelemaks enda võrriga. Üleeile öösel pakuti messengeri kaudu mulle ühte riga16 millel Ur2 aal-mootor peale pandud, saadeti mulle ka kehvad telefoni pildid mille pealt tundus tegu olema ülimalt raipe masinaga, aga kuna hinnaks taheti ainult 80 krooni siis otsustasin selle endale täna varuosadeks tuua
11-12-2010 07:43 PM
jawa555
Unregistered

 
Postitus: #4
Sad RE: Gauja sääreväristaja
sai masina tööle.Ja läheb müüki. Täna oli plaan minna sõbra garaazi, et vaadata ehk saab sealt miskit mis mul puudu. Vaatasin aknast välja ja mõtlesin et täna niikuinii vähem jääd ja lähen punnaga. Ajasin keldrist välja, paagis oli kerge tilk veel alles, kallutasin paagi teisele poolele et kätte saaks. Siis väntasin masin laksust käis. Alles sõites avastasin et jääd pole sugugi vähemaks jäänud, jää peale jõudes masin ei libisenud, kuid hoidsin igaksjuhuks jalad maas. Sain juba umbes 15 km/h kätte ning siis tuli keset teed suur veeloik, mille all täielik jää. Algul läks ühte pidi küljeks, siis sain kuidagi sirgeks ning hoo suhteliselt maha ning lõpuks libises esiratas lishalt alt ära. Masin jõudsin õnneks külje peale pandud, aga ise maandusin külili veelompi, istme alt pudenes muidugi kõik asjad ka veelompi.
12-12-2010 11:03 AM
jawa555
Unregistered

 
Postitus: #5
RE: Gauja sääreväristaja
12-12-2010 05:29 PM
Teema on suletud 


Vali alamfoorum: