- AVALEHT - - FOORUM - - GALERII -



Postita vastus 
Kevin68, Riga-13 - 1990
Autor Sõnum
Kevin68 Ära
Foorumi kasutaja

Postitusi: 8
Liitunud: Apr 2009
Postitus: #1
Kevin68, Riga-13 - 1990
Räägin siis ka enda üsna uue aegsest kaherattalisest suksust. Alguse sai kõik 8nda Jaanuari õhtul, 2009'ndal aastal. Nimelt tahtis üks mees ära osta minu Moskvichi, müümise põhjuseks oli see, et polnud kuskil hoida ning 14 aastane eriti masinat ülal hoida ei jõua. Tuligi siis 9'nda jaanuari hommikul järgi ning siis tuli meelde ka pool aastat tagasi pakutud sääreväristaja, kuid sel ajal polnud mul raha selle soetamiseks. Tegingi väikse telefoni kõne ning juba olingi vennaga Kärdla poole põrutamas. Vend viis mu siis sinna ning leppisime kokku, et poole tunni pärast tuleb järgi - vestlesime siis endise omanikuga headest külgedest ning halbadest külgedest. Ei märganudki kui juba pool tundi mõõdas ning vend Peugeot 205'ga tagasi oli, siis aga ilmnes juba esimene probleem. Nimelt polnud sääreväristajat kuidagi võimalik ära mahutada sellisesse torbikusse nagu seda on Peugeot 205. Esialgu põrutasin üle tänava sõites vanaema juurde, esialgu otsustasime vennaga masina sinna jätta, et see hiljemalt siis ära tuua. Tuppa minnes aga minu avastuseks vanaema polnudki märganud minu äsja ostetud sääreväristajat ning tema närvide säästmiseks ( murelik nagu vanematele inimestele ikka kohane ) otsustasin masina salaja sealt ära lükata ning Käina poole põrutama hakata. Koju oli kõiges 19 kilomeetrit. Jõudes aga Kärdlast pisut välja jäi masin seisma ning minu imestuseks polnud paagis enam tilkagi bensiini. Raha oli alles kõigest 10 krooni ning bensiini jaamani paar kilomeetrit, ega see polekski lugenud sest õli jaoks poleks nii või teisiti raha jätkunud. Vanaema juurde ei tahtnud ka enam tagasi minna ning otsustasin masinat Käina poole lükkama hakata. Olles 5 kilomeetrit lükanud tuli sõber järgi ning aitas selle punnvõrri Käina tarida. Kohe sai pildid tehtud ning ka video.

Peale toomist nägi ta välja siis selline,

[Pilt: 042625967039aa.jpg]
[Pilt: 0426259695c350.jpg]

Ning video,

http://www.youtube.com/watch?v=_ltMpbhSiCQ

Mõõdus nädal ning juba oligi masin laiali, plaan oli ta siis üle värvida.

Välja nägi ta peale värimist selline,

[Pilt: 043956385c2779.jpg]

Sai veel natukene aega põristatud, kuid hing polnud ikka rahul ning sai ta veel korra värvitud + sai palju uusi juppe ostetud.

Tänaseks on masin selline.

[Pilt: 048289671f20fa.jpg]

Muidugi on masinaga palju, palju toimunud, kuid ma ei jõuaks seda kõike siia kirja panna.

Vahepeal olen pisut arvet pidanud ning panen kirja siia kõik jupid, mille peale vähegi raha läinud.

Peegel - 75 krooni
Pedaalajami ketipinguti - 75 krooni
Ketikaitse - 50 krooni
Gaasirull - 50 krooni
Uus kolb - 100 krooni
Uued kolvirõngad - 60 krooni
Kolvisõrm - 18 krooni
Uus tagumine sisekumm - 100 krooni
Värvimine kollaseks - 150 krooni
Värvimine punaseks - 450 krooni
Esitule gondel - 100 krooni
Esimene porilapats - 25 krooni
Uued poldid, mutrid, seibid - 25 krooni
Kondensaator - 45 krooni
Uus küünal - 35 krooni

Kokku - 1358 EEK

Kevin.
27-04-2009 06:29 PM
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kevin68 Ära
Foorumi kasutaja

Postitusi: 8
Liitunud: Apr 2009
Postitus: #2
RE: Kevin68, Riga-13 - 1990
Vahepeal on masinaga sõidetud ning nokitsetud samuti. Tehniliselt poolelt midagi väga hullu ette pole tulnud, kuid kett on oma aja ära elanud. Saigi siis tagumine osa laiali võetud ning masinat veidikene nokitsema hakatud. Kõigepealt tegin korda vändasüsteemi - viga paiknes selles, et see pisike metalljupp mis tagumises rattas ei haakunud korralikult kinni ning andis üle. Veel kruntisin ning värvisin üle tagumise porilaua, kuna see oli natukene punast spreid saanud eelnevalt ning täkke oli ka jube palju tekkinud. Värvisin ära ka ketikaitsme. Veel sai vahetatud peeglikinnitus orginaali vastu, leegitoru ja tagumine tuli korralikult puhastatud ning ka seisuhark alla pandud.

Pilte kahjuks hetkeseisust pole, kuid homme teeme neid klassikaaslasega kindlasti tosinaga ning siis lisan neid ka siia!

Kevin.
16-05-2009 11:25 PM
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kevin68 Ära
Foorumi kasutaja

Postitusi: 8
Liitunud: Apr 2009
Postitus: #3
RE: Kevin68, Riga-13 - 1990
[Pilt: 04952699907616.jpg]
[Pilt: 049526907795e4.jpg]
[Pilt: 049527157dd244.jpg]
17-05-2009 05:05 PM
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kevin68 Ära
Foorumi kasutaja

Postitusi: 8
Liitunud: Apr 2009
Postitus: #4
RE: Kevin68, Riga-13 - 1990
Vahepeal on saadud suht palju maha sõita sääreväristajaga. Kuid olen ka ära vahetanud kontaktid, kondensaatori ning orginaal porilapatsid külge pannud. Samuti olen puhastanud düüsi ning settepotti.

Vast varsti saab pilte ka. Samas on võimalik näha ratast ennast 17-19 juuli Järva-Jaani vanatehnika varjupaigas!

Kevin.
11-06-2009 01:13 AM
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kevin68 Ära
Foorumi kasutaja

Postitusi: 8
Liitunud: Apr 2009
Postitus: #5
RE: Kevin68, Riga-13 - 1990
Endiselt sääreväristaja sõidab. Vahepeal vahetatud leegitoru, pedaalajam korda tehtud, hammasratast kinni hoidvad 3 polti, mutrit ja seibi ära vahetatud uute vastu, üks pedaal ära vahetatud ning korvi taha pakiraamile pannud.

Kevin.
24-06-2009 05:59 PM
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kevin68 Ära
Foorumi kasutaja

Postitusi: 8
Liitunud: Apr 2009
Postitus: #6
RE: Kevin68, Riga-13 - 1990
Kuna laiskus on kallal ja ei viitsi kõiki sündmusi kirjutada, siis koostan siia nimekirja, mis vahepeal tehtud:

karburaatori kest vahetatud koos õhupuhastiga, tondi poest sai uued kontaktid ostetud, parempoolne peegel sai ka külge koos orginaalkinnitusega, orginaallüliti sai külge pandud, sai üle värvitud AK rendis, uus tagutule klaas, uus kett tondipoest, esipidur on nüüd ka olemas, tagupiduritross uus tehtud, uus gaasirutska, esirattas on uued laagrid jne, jne.

paar pilti ka hetkeseisust, esimesel pildil pole veel parempoolset peeglit küljes.

[Pilt: 059810865d4702.jpg]

siin mõlemad peeglid olemas.

[Pilt: 060216723009cb.jpg]
18-10-2009 12:45 AM
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum: