- AVALEHT - - FOORUM - - GALERII -Postita vastus 
Ilujoonte tõmbamine (pinstriping)
Autor Sõnum
indrek
Unregistered

 
Postitus: #1
Ilujoonte tõmbamine (pinstriping)
Peaaegu kõikidel mootorrataste taastajatel tuleb kokku puutuda ilujoonte tõmbamisega bensiinipaagile, porilaudadele ja mujalegi. Üksnes ülimoodsad (kuni mõnikümmend aastat vanad) ning militaarvärvides tsiklid võib sellest nimekirjast välja arvata, praktiliselt kõikide teiste mootorratastega käivad värvitud detailide peale tõmmatud peened ilujooned kokku nagu lips pintsakuga.
On palju arutatud teema, mil moel tehastes ilujooni tõmmati. Võib öelda, et lõviosa on tõmmatud pintsliga, mida juhib värisematu käsi. Seega - minu arvates on tegu puhtalt kunstiga.
Mitmed mootorrataste taastajad on püüdnud lihtsustada joonimise protseduuri. Värvipoodides müüakse ja soovitatakse eri laiusega isoleerteipi, millega on võimalik maskida sobiv ala ning seejärel värvipihusti abil joon peale kanda. On võimalik soetada ka mitmesuguseid spetsiaalseid aparaate, mis koosnevad kitsast rullist ja värvianumast - rulli mööda pinda vedades jääb joon. Päris laisad õlinäpud lõikavad triibu välja reklaamteibist.
Võimalusi on seega mitmeid, kuid õige lähedalt töö tulemust uurides pole siiski võrdset pintsli abil käsitsi tõmmatud joontele.
Veebist on võimalik tellida spetsiaalseid pintsleid joonte tõmbamiseks. Tehtud on need oravakarvast ning pintslikarvad on võrdlemisi pikad. Eesti kaubandusvõrgust paraku sobilikke pintsleid ei ole hetkel võimalik leida. Siin on üks näide veebist tellitud sobilikest pintslitest:

[Pilt: pintslid.jpg]

Pintslite hankimisega ei ole probleem veel lahendatud. Mitte igal meistrimehel ei õnnestu pintslist sirgeid jooni välja venitada.

Siinkohal on au näidata klubikaaslase Jaan Silla restaureerimisel oleva BMW R35 detaile, millele tõmbas ilujooned kaasfoorumlane ukot ehk Uko.
Siin on töö ise:

[Pilt: 6.jpg]

[Pilt: 3.jpg]

[Pilt: 7.jpg]
01-03-2010 10:31 PM
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Sõnumeid selles teemas
Ilujoonte tõmbamine (pinstriping) - indrek - 01-03-2010 10:31 PM
RE: Ilujoonte tõmbamine (pinstriping) - indrek - 10-01-2011, 02:05 PM
RE: Ilujoonte tõmbamine (pinstriping) - indrek - 09-02-2011, 02:12 PM

Vali alamfoorum: