- AVALEHT - - FOORUM - - GALERII -



Postita vastus 
Palun asjatundjate abi
Autor Sõnum
andu57 Ära
Foorumi kasutaja

Postitusi: 3
Liitunud: Jul 2009
Postitus: #1
Palun asjatundjate abi
Hiljuti sain viiekümnendatel valmistatud makaroniõgijate peerukaariku õnnelikuks omanikuks.Plaan viia see ratas algsesse seisundisse.Kuna aga seda motikat on eelnevalt värvitud siis olen otsinud internetist pilte ja muud infot.Googeldamine on andnud vähe tulemusi.Kas on võimalik teha järelpärimine tootjale(järeltulijale),leida itaallaste tsiklitaasajate foorumeid(tekib keelebarjäär)...või on kellelgi mingit asjalikku nõu anda.
08-07-2009 12:06 PM
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
indrek
Unregistered

 
Postitus: #2
RE: Palun asjatundjate abi
hmm.. Võru laadal oli üks kobe Itaallane müügil. Äkki seesama?

Üldiselt tasub tõesti infot otsida Itaalia vastava ala tundjatelt, Eestisse teatavasti selle ajajärgu lääne rattad uutena ei jõudnud. Rahvusvahelise Suhtlemise Keeles (inglise) peaksid saama vastuseid.
08-07-2009 03:40 PM
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
andu57 Ära
Foorumi kasutaja

Postitusi: 3
Liitunud: Jul 2009
Postitus: #3
RE: Palun asjatundjate abi
Võib olla ,et oligi seesama tsikkel.Müüja väitis selle Hollandist oksionilt ostetud.Mina nägin ratast esimest korda Avinurmes ja otsus oligi tehtud.
Äkki hr. Indrek aitab,kolab saapamaa netiavarustes ja leiab midagi.
Niisiis, mootorratas on valmistatud arvatavasti enne 1955 aastat( leidsin 1955 aasta 125cc pildid ja sellel juba uuema moe järgi bensupaagi kork ja esiamordid ja piduritrumlite ehitus...on ka muid erinevusi.Kuna aga minu inglise keel on alla igasugust arvestust....õigemini lausa null,ei saa minust korralikku googeldajat ja foorumites küsijat-vastajat.Selline kurb tõsilugu.Sellepärast abipalvega Nõo meeste poole pöördusingi.
08-07-2009 07:18 PM
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
indrek
Unregistered

 
Postitus: #4
RE: Palun asjatundjate abi
[Pilt: IMG_9351.jpg]

See? Leidsin, et ikkagi on 1 foto tehtud Võrus.
08-07-2009 07:53 PM
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
andu57 Ära
Foorumi kasutaja

Postitusi: 3
Liitunud: Jul 2009
Postitus: #5
RE: Palun asjatundjate abi
See ta on
08-07-2009 10:47 PM
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
indrek
Unregistered

 
Postitus: #6
RE: Palun asjatundjate abi
sel juhul - mis ma oskan öelda... Laadal uudistasin seda ratast ning Sinu õnneks paistis see olema (arvestada tuleb muidugi seda, et teadmised Itaalia rataste osas on mul täielik null) väga heas komplektsuses, isegi käepidemekummid ja muud pisividinad. Paagil on näha embleem, seega ei ole (vähemalt paaki) üle värvitud. Ma usun, et kogu värvilahenduse Sa leiad sama ratta pealtki kätte.

Mis ikkagi täpsemalt probleemi valmistab?
08-07-2009 11:00 PM
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
priit Ära
Foorumi kasutaja

Postitusi: 15
Liitunud: Apr 2008
Postitus: #7
RE: Palun asjatundjate abi
(08-07-2009 11:00 PM)indrek Kirjutas:  sel juhul - mis ma oskan öelda... Laadal uudistasin seda ratast ning Sinu õnneks paistis see olema (arvestada tuleb muidugi seda, et teadmised Itaalia rataste osas on mul täielik null) väga heas komplektsuses, isegi käepidemekummid ja muud pisividinad. Paagil on näha embleem, seega ei ole (vähemalt paaki) üle värvitud. Ma usun, et kogu värvilahenduse Sa leiad sama ratta pealtki kätte.

Mis ikkagi täpsemalt probleemi valmistab?

Niisiis, tegu itaalia firma DEMM (Officiene Meccaniche Daldi e Matteucci, 1953-83 (tsiklitoodang)) aparaadiga. Alustati mototoodangut mopeedidega ja veidi hiljem (aasta-paar?) ilmusid välja siis 125 ja 175 ccm kahe- ja neljataktilised masinad. 60-ndatel oli 125 ccm tootmises. Raamatus, millest toodud faktid pärit, on pilt DEMM-ist 125 ccm 1976, väliselt kõik sama, mis sellel kõnealusel Itaalia- Holland - Alatskivi tsiklil, ainult silinder ja karbuss on saanud uuema näo. Ise nägin seda Säreveres Agri messil, tsikkel tõesti komplektne, puudu sadula "sang" jms nipet näpet, kik-starteri hammassektori esihambad ilmselt maas. Muidu tüüpiline omaaja itaalia "polusportivnõi" tsikkel, meil neid ei ole, lisan siia häbitult ka hinna mis küsiti - 8000 EEK. Tundus itaallaslikult punane, nii nagu peab, vb paak võiks olla 2- värviline , aga vb ka mitte. Sellel 75 aasta pildil ka signaal teises kohas ja akuga nagu mini teine versioon. Kiibitsesid seda mitmed, aga hind ei tundunud soodus, muidugi kui eelnevalt muud romu kaelas pole, siis õige valik.
Pakun, et tsikkel pärit 60-ndatest. Sellel 76-nda aasta pildil (kui on õige, raamatus on ka vigu ja ebatäpsusi) on bensupaagi kork täpselt sama, riistakasti asemel paistab aku ja paak 2-värviline ning raam ilmselt must.
Minu arvates pole olemasoleval värvilahendusel viga midagi, kui asja nühkida-puhastada, siis võib ju kusagilt muud värvi välja tulla (kui on ikka värvitud üle). Aastaarv võib olla mõnel detailil ka.
Firma tegemistest veel huvitavat - 80-ndate algul lasti välja mopeed pisikese diiselmootoriga, aga ajad olid juba teised ning tsiklitootmine lõppes.
(selle postituse viimane muutmine: 10-07-2009 11:27 PM priit.)
10-07-2009 10:58 PM
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum: