Tsiklitalli foorum

Täisversioon: Ilujoonte tõmbamine (pinstriping)
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

indrek

Peaaegu kõikidel mootorrataste taastajatel tuleb kokku puutuda ilujoonte tõmbamisega bensiinipaagile, porilaudadele ja mujalegi. Üksnes ülimoodsad (kuni mõnikümmend aastat vanad) ning militaarvärvides tsiklid võib sellest nimekirjast välja arvata, praktiliselt kõikide teiste mootorratastega käivad värvitud detailide peale tõmmatud peened ilujooned kokku nagu lips pintsakuga.
On palju arutatud teema, mil moel tehastes ilujooni tõmmati. Võib öelda, et lõviosa on tõmmatud pintsliga, mida juhib värisematu käsi. Seega - minu arvates on tegu puhtalt kunstiga.
Mitmed mootorrataste taastajad on püüdnud lihtsustada joonimise protseduuri. Värvipoodides müüakse ja soovitatakse eri laiusega isoleerteipi, millega on võimalik maskida sobiv ala ning seejärel värvipihusti abil joon peale kanda. On võimalik soetada ka mitmesuguseid spetsiaalseid aparaate, mis koosnevad kitsast rullist ja värvianumast - rulli mööda pinda vedades jääb joon. Päris laisad õlinäpud lõikavad triibu välja reklaamteibist.
Võimalusi on seega mitmeid, kuid õige lähedalt töö tulemust uurides pole siiski võrdset pintsli abil käsitsi tõmmatud joontele.
Veebist on võimalik tellida spetsiaalseid pintsleid joonte tõmbamiseks. Tehtud on need oravakarvast ning pintslikarvad on võrdlemisi pikad. Eesti kaubandusvõrgust paraku sobilikke pintsleid ei ole hetkel võimalik leida. Siin on üks näide veebist tellitud sobilikest pintslitest:

[Pilt: pintslid.jpg]

Pintslite hankimisega ei ole probleem veel lahendatud. Mitte igal meistrimehel ei õnnestu pintslist sirgeid jooni välja venitada.

Siinkohal on au näidata klubikaaslase Jaan Silla restaureerimisel oleva BMW R35 detaile, millele tõmbas ilujooned kaasfoorumlane ukot ehk Uko.
Siin on töö ise:

[Pilt: 6.jpg]

[Pilt: 3.jpg]

[Pilt: 7.jpg]
Mannheimi laadal on alati oma boksiga kohal mees, kelle igapäevatöö ongi joonte tegemine. Selleks kasutab ta väga pika karvaga peenikest pintslit, erineva laiusega joone jaoks on erinev pintsel. Värvitava detaili vastu puutub ainult pintslikarvade tipp, mis tagab sirge joone ka käe väikesel värisemisel. Joone asukoha märgib ta esmalt teibiga ette ja joone veab teibist ca 1 cm kaugusele. Koduleht: http://www.linieren.de
Üks taoline töökoda on ka Soomes Vantaal, olen näinud kuulutust, kontakt: platuart@kolumbus.fi .
Kuna need mehed teevad seda tööd igapäevaselt nii nagu meie teeme oma igapäevatööd, on ka tulemus muljetavaldav.
Ahoi ! Tekkis järgmine küsimus päevakorda,kas Jawa küljekarbil olevad kolm joont on sama laiad kui serbas olev joon?
Tere,

"vanadel" Jawadel olevad triibud on kõik ühe laiusega ja varieeruvad vahemikus 2,0-2,5 mm, igal juhul ei tohiks leida üle 3,0 mm laiuseid jooni.

Fred

(11-04-2010 08:49 PM)ukot Kirjutas: [ -> ]Ahoi ! Tekkis järgmine küsimus päevakorda,kas Jawa küljekarbil olevad kolm joont on sama laiad kui serbas olev joon?
Tere jälle.Abi jälle vaja.
Teie sektoris seal on ehk täpsemat infot.Vaja K-55 jutid teha .Kas ja kus küljekarbil,velgedel,kas tagumisel porikal eespool lõpevad üle otsa,sama asi esimesel porikal,kas tagapool üle otsa?
Tere
Kas keegi saab aidata õigete triibu tõmbamise pintslite valimise ja tellimisega? Või siis nõu anda, kuidas ja kus kohast tellida?
Milliseid värve triipude maalimiseks kasutatakse? Kus neid on võimalik osta?

Ette tänades, Urmas
Tere Urmas.
Kõige õigem on sul kontakteeruda kasutaja Ukoga.
Katsu olla.
Jaan.

indrek

(10-01-2011 01:43 PM)urmasl Kirjutas: [ -> ]kus kohast tellida?
Vastus lihtne:
http://www.ebay.de/
Näiteks need kohad.Xcaliber Corp.Com ,Mack Brush.Com ,Eastwood.Com
Tere kõigile.
Mis värviga ilujooni tõmmatakse?
Vee baasil? Nitro?

indrek

Levinuim joonimiseks kasutatav 1shot värv on näiteks õli baasil. Samasse tootesarja kuuluvad ka spetsiaalsed lahustid, kõvendid jms, mille koostise kohta on üsna raske selgust saada. Midagi ise leiutama pole mõtet hakata, ma arvan.

Võtmesõnaks on sobiv kuivamiskiirus. Nitro jms kuivavad liiga kiiresti.

Vesi on liiga halva voolavusega ning ei sobi samuti. Tegin katse vee baasil autovärviga - loobusin kiiresti.
Tagasiside URL