Tsiklitalli foorum

Täisversioon: Värvikoodid
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

indrek

Üks habemega küsimus, mis igat taastajat vaevab, on värvikoodid. Tekkis mõte kokku koguda levinumad vene tehnika värvikoodid. Vanad tegijad muidugi ütleksid, et kindlat koodi ei olnudki - värv tooniti nii kuidas juhtub. Mina seda päris rangelt ei võtaks - värvid olid siiski kitsamas või laiemas vahemikus sarnased.

Hoopis suurem probleem on aga, et milline standard võiks olla aluseks värvikoodide edastamisel? Teatavasti erinevad firmad kasutavad üsna erinevat tähistust. RAL kood on universaalne, kuid toonide valik on väikesevõitu. Üsna leivnud on DuPont`i veokiseeria toonide kasutamine. Siit küsimus: kas on mõne süsteemi eelistamisel teisele ka mõningaid kaalukaid põhjendusi?


Siinkohal üritaks aja jooksul siia teemasse koguda eelkõige vene tehnika värvikoode.

indrek

Vastavalt tellimusele käisin täna DuPont`is ja lasin määrata beeži IŽ-i värvikoodi. Kahjuks ei leitud sobivat tooni veoautosarjast, küll aga veidi kallimast tootesarjast (õnneks samuti lahustibaasilisest):

IŽ-i beež värv on seega:
Seeria: C5035
Toon: CG499

sten

IŽ-49 tumeroheline võimalikult originaalilähedane või tõenäoliselt üks originaalilähedasemaid toone õnnestus tuvastada õhupuhastaja sees olevalt vaheplaadilt/diskilt:

G1897
G3/G315

Sten

sten

K750M tumesinine. Ilmselt oli sama (või ligilähedane) toon kasutusel ka teistel vene mootorratastel.

68692 (Seeria)
B4/B441 (Toon)

Sten
Tagasiside URL